Daima Kalite!

Bayrampaşa / İstanbul

İstanbul Tower İş Merkezi

Tel:0212 567 63 78

Fax : 0212 567 43 33

E-posta

info@mert-makine.com

Meslek lisesi öğrencileri okullarında CNC fiber lazer kesim makinesi üretti

Hatay’da meslek lisesi öğrencileri, demir çelik sanayisinde küçük ve orta ölçekli işletmelerin kesim ve dekorasyon işlerinde kullandığı CNC fiber lazer kesim makinesi üretti. Hatay’da Meslek Lisesi öğrencileri, demir çelik sanayisinde küçük ve orta ölçekli işletmelerin kesim ve dekorasyon işlerinde kullandığı CNC Fiber Lazer Kesim Makinesi üretti.İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Ar-Ge faaliyetleri kapsamında, daha önce ürettikleri CNC kontrollü plazma kesme makinesinden esinlenerek Uzak Doğu ülkelerinden yaklaşık 800 bin liraya ithal edilen CNC fiber lazer kesim makinesi yapmak için çalışma başlattı.

Elektrik ve Elektronik Bölümü Alan Şefi Ersin Öz de makinenin kentte ilk olma özelliği taşıdığını söyledi.

Makinenin parçalarını da kendi yaptıkları makineden elde ettiklerini anlatan Öz, seri üretime geçildiği taktirde sanayi esnafının daha düşük maliyetle bunu alabileceğini dile getirdi.

Öz, makinenin 10 milimetreye kadar kesim yapabildiğini belirterek, “Makinemiz, 2 ila 4 metre sac üzerinde işlem yapabiliyor. Ayrıca bu makineye ikinci bir kafa da eklenebiliyor. Bunun otomasyonunu da burada kendimiz yaptık. Çin’den ithal gelen makinelerin kullanımındaki en büyük problem, yabancı dilde olduğu için çok fazla anlaşılmıyordu, biz bunu da Türkçe yaparak kullanıcının daha verimli ve hızlı kullanmasına olanak sağladık.” diye konuştu.

Elektrik elektronik teknoloji bölümü 11’inci sınıf öğrencisi Ömer Karaca da okulu sayesinde hem mesleğin inceliklerini öğrendiğini hem de gelir elde ederek aile ekonomisine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşadığını kaydetti.

Paylaş:
Tags :
cnc fiber
,
CNC Fiber Lazer Kesim Makinesi
,
Meslek Lisesi

Categories

    MERT SARF MALZEME VE MAKİNE
    SAN. TİC. LTD. ŞTİ.